Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk

Piekļūstamība

Klausies

Ieslēgt teksta izrunātāju

Fonta izmērs

Kontrasts

Izvēlne

Atbalsts

Digitalizācija pēc pieprasījuma

Latvijas Nacionālā bibliotēka

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) piedāvā digitalizēt bibliotēkas krājumā esošus izdevumus vai to daļas, kā arī iegūt digitālo objektu augstas izšķirtspējas datnes.

Digitalizācija pēc pieprasījuma ir maksas pakalpojums, kas, atkarībā no pasūtītā apjoma, tiek izpildīts 5-10 darba dienu laikā.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas publisko maksas pakalpojumu cenrādis

  • Skatīt punktu 5. Teksta dokumentu un attēlu digitalizācija pēc pieprasījuma no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma materiāliem;
  • Skatīt punktu 6. Skaņu ierakstu un video ierakstu kopiju izgatavošana pēc pieprasījuma no Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājuma materiāliem.

Lietotajam ir tiesības saņemt darba digitālo kopiju no LNB krājuma materiāliem un lietot to, ievērojot Latvijas Republikā spēkā esošos normatīvos aktus un Autortiesību likumu.

Pakalpojums attiecas uz darbiem, kas nav aizsargāti ar autortiesībām, un tiek sniegts atbilstoši LNB tehnoloģiskajām iespējām, tāpēc atsevišķos gadījumos pakalpojuma izpildes var tikt apstiprināta daļēji vai var tikt atteikta.

LNB nepieder darbu autortiesības, un tā nevar sniegt atļauju izmantot ar autortiesībām aizsargātus darbus. Šādu darbu izmantošanai lietotajam ir jāiegūst darba autora vai tiesību turētāja atļauja. LNB patur tiesības prasīt Lietotājam uzrādīt saņemto atļauju pirms pakalpojuma apstiprināšanas.

Lasītājam ir tiesības saņemt izdevuma digitālo kopiju no LNB krājuma materiāliem un lietot to, ievērojot  LR Autortiesību likumu.

Plašāk:

Digitālo datņu pasūtīšana

Pakalpojums pieejams Digitālās bibliotēkas reģistrētajiem lietotājiem.

Pieslēgties, lai uzsāktu pakalpojumu vai Uzsākt pakalpojumu jau reģistrētiem lietotājiem.

  • Aizpildiet formu un nospiediet pogu "Saglabāt", pasūtījums redzams Jūsu Pasūtījumu grozā, kur varat to rediģēt, kā arī pievienot citus objektus.
  • Dodieties uz savu Pasūtījumu grozu un apstipriniet pasūtījumu spiežot poga "Pasūtīt". Jūsu pasūtījums ir ieguvis statusu "Izskatīšanā" un ir pieejams Jūsu profila sadaļā "Pasūtījumu vēsture".
  • Sagaidiet pasūtījuma apstiprinājumu vai ziņu no LNB darbinieka. Kad Jūsu pasūtījuma statuss mainījies uz "Apstiprināts".
  • Ja izpildes termiņš pārsniegs noteiktās 5-10 dienas darba dienas, LNB darbinieks ar Jums sazināsies.

Norēķināties par pakalpojumu “Digitalizācija pēc pieprasījuma”

  • Pēc pasūtījuma statusa maiņas uz "Apstiprināts" Jūs saņemsiet sistēmas ģenerēto rēķinu.
  • Apmaksājiet pakalpojuma rēķinu un gaidiet izpildīto pasūtījumu.  Kad Jūsu pasūtījums ir ieguvis statusu "Izpildīts", varat lejupielādēt pasūtītās datnes.

Kontaktinformācija:
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Uzziņu un informācijas centrs
Tālr.: 67806101
E-pasts: digitalizacija@lnb.lv Pieejamie materiāli

Tēmas


Digitalizācija