Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk

Piekļūstamība

Klausies

Ieslēgt teksta izrunātāju

Fonta izmērs

Kontrasts

Izvēlne

Atbalsts

Par Digitālo bibliotēku

Latvijas Nacionālā bibliotēka

Digitālajā bibliotēkā satiekas Latvijas kultūras mantojums, zināšanas, stāsti un cilvēki.

 

Digitālā bibliotēka ir pieeja Latvijas arhīvu, muzeju, bibliotēku, organizāciju, kopienu un privātpersonu uzkrātajiem attēliem, dokumentiem, periodiskajiem izdevumiem, grāmatām, kartēm, muzeju priekšmetiem, gleznām, notīm, kinofilmām, skaņas un video ierakstiem.

Kas meklē, tas Digitālajā bibliotēkā atrod atbildes par jebkuru tēmu vairāk nekā 3,8 miljonu digitālo vienību saturā.

 

KAS MĒS ESAM

Digitālajā bibliotēkā saplūst saturs no vairāk nekā 500 partneru krājumiem un kolekcijām no visas Latvijas un pasaules. Latvijas Nacionālā bibliotēka apvieno digitālo saturu Digitālajā bibliotēkā un pārvalda Digitālā kultūras mantojuma platformu.

 

Mēs katrs esam daļa no Digitālās bibliotēkas un strādājam saskaņā ar šiem dažiem principiem

Attēla autors Toms Vilītis

Manifests

 

SATURS

Digitālās bibliotēkas saturs ir grupēts piecās kategorijās – teksti, attēli, video, audio un priekšmeti.

Plašāk...

 

Digitālās bibliotēkas kolekcijas

Digitālās bibliotēkas kolekcijas veido nozaru speciālisti un eksperti, kuru īpaši atlasīti materiāli ļauj ātri un ērti iepazīties ar Digitālās bibliotēkas saturu, piemēram, Ķeguma spēkstacijas celšana, Latvijas un ārzemju autoru zīmējumi un ekslibri, Rīgas Cirka darbības vēsture, Gulbenes novadpētniecības kolekcija, kolekcija par Jāzepu Vītolu un citas tēmas.

Uzzini

Sadaļā “Uzzini” apkopoti jomu speciālistu veidoti stāsti, izglītojoši materiāli, digitālo kolekciju un resursu lietošanas instrukcijas, vadlīnijas kultūras mantojuma digitalizācijai un saglabāšanai, kā arī cita informācija Digitālās bibliotēkas lietotājiem un dalībniekiem.

Digitālajā bibliotēkā apkopotas tiešās pieejas saites uz Latvijas kultūras mantojuma digitālajām kolekcijām, izstādēm un vērtīgiem digitālajiem resursiem.

Koprade

Satura veidošana, ilgtermiņa pārvaldība, saglabāšana un tiešsaistes pieejamība ir visu Digitālās bibliotēkas partneru atbildība. Partneris, kas ir oriģināla glabātājs, atlasa digitalizējamos materiālus, rūpējas par digitalizācijas kvalitāti, veido metadatus un vienojas ar autoru par piekļuvi darbam Digitālajā bibliotēkā.

Plašāk...

 

DIGITĀLĀS BIBLIOTĒKAS RISINĀJUMS

Digitālā bibliotēka apkopo kultūras mantojuma digitālo saturu vienotā risinājumā un palīdz lietotājiem meklēt un atrast informāciju vienuviet, uzzināt par saistītām vērtībām un satura glabātājiem, piedāvā uzticamus informācijas avotus un kvalitatīvas satura atklāšanas iespējas.

Plašāk...

 

Platforma

Digitālā bibliotēka ir redzamākā daļa no Digitālā kultūras mantojuma platformas un Latvijas kultūras mantojuma digitālās telpas.

Attēla autors Toms Vilītis

Plašāk...

 

2015. gadā pirmo reizi Latvijā tika izstrādāta kopēja arhīvu, bibliotēku un muzeju “Digitālā kultūras mantojuma attīstības stratēģija”, kas iezīmēja daudz ciešāku kultūras mantojuma institūciju sadarbību nekā iepriekš un ļāva pretendēt uz Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumu nacionāla mēroga digitālās bibliotēkas un vienotas digitālā kultūras mantojuma platformas izveidei. No 2017. līdz 2022. gadam Latvijas Nacionālā bibliotēka kopā ar Latvijas Nacionālo arhīvu, Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi un Kultūras informācijas sistēmu centru realizēja projektus “Kultūras mantojuma satura digitalizācija (1. kārta)” un “Kultūras mantojuma satura digitalizācija (2. kārta)”, kuru rezultātā ir tapusi Digitālā bibliotēka. Digitālās bibliotēkas atvēršana notika 2023. gada 26. oktobrī.Pieejamie materiāli

Tēmas


Par Digitālo bibliotēku